ul. Radomska 37,
27-200 Starachowice

„Jedynka” – najlepszy wybór od pokoleń!

Z pełną odpowiedzialnością za wypowiadane słowa mówimy: „Jedynka” – najlepszy wybór od pokoleń! To nie slogan, ale miarodajna charakterystyka jakości pracy najstarszej i zarazem najlepszej szkoły średniej w powiecie starachowickim. Nie może być inaczej skoro:

• Potrafimy doskonale przygotować naszych uczniów do matury, stanowiącej przepustkę na wymarzone studia wyższe. Będąc bezapelacyjnie najlepszą szkołą średnią w Starachowicach jesteśmy klasyfikowani w gronie najlepszych szkół województwa świętokrzyskiego (11 miejsce w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” 2022 roku).

• Mamy wybitne osiągnięcia w pracy z uczniami szczególnie uzdolnionymi. W ciągu ostatnich lat ponad 100 naszych uczniów uzyskało tytuł laureata lub finalisty eliminacji centralnych. Olimpijskie laury zdobywają uczniowie, których pasją pozostają przedmioty humanistyczne, przyrodnicze i ścisłe.
  • Dysponujemy najlepszą w mieście infrastrukturą sportową (nowo wybudowana, pełnowymiarowa hala sportowa z nowoczesnym zapleczem sanitarnym) i mnogością kompletnie wyposażonych pracowni multimedialnych.
  • Zapewniamy bogatą ofertę językową (języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) i naukę w grupach uwzględniają­cych stopień opanowania języka.
  • Współpracujemy z wieloma szkołami wyższymi. Nasi uczniowie mają możliwość pracy w laboratoriach zaprzyjaź­nionych uczelni i uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez pracowników naukowych zaprzyjaźnionych szkół wyższych.
  • Działające w szkole Stowarzyszenie Przyjaciół I LO „NASZA JEDYNKA” funduje stypendia socjalne i motywacyjne.
  • Nasi uczniowie mają szansę uczestniczenia w wymianach szkolnych (niemieckie Ulm) i wycieczkach zagranicznychin do: Szwajcarii ( Instytut CERN), Francji i  Anglii.
  • Za sprawą Szkolnego Klubu Sportowego i Szkolnego Klubu Turystycznego dajemy szansę spełniać się osobom dbającym o swoją tężyznę fizyczną i lubującym się wędrówkach.
  • W szkole działa 111 Artystyczna Drużyna Harcerska stwarzająca szansę rozwijania swoich artystycznych talentów.
  • Jesteśmy szkołą o niepowtarzalnym klimacie. Gwarantujemy szacunek i podmiotowe traktowanie naszych uczniów oraz wszelką możliwą pomoc dla wszystkich mających trudności z odnalezieniem się w szkolnej rzeczywistości.
  • Wspieramy samorządność uczniów. Cieszymy się z pomysłów i inicjatyw Samorządu Szkolnego pozostającego rzeczywistym współgospodarzem szkoły.