X POWIATOWY  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

pod honorowym patronatem

Starosty Powiatu Starachowickiego  Dariusza Dąbrowskiego

Prezydenta Miasta Starachowice  Marka Materka

8 kwietnia  2016 w godzinach 9.00-11.00 w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach odbyła się X, jubileuszowa  edycja konkursu. Do finału przystąpiło 30 uczniów reprezentujących wszystkie starachowickie gimnazja, jak i szkoły w Krynkach, Rudzie, Rzepinie, Szerzawach i Wąchocku. Liczba kandydatów w tegorocznych konkursie  potwierdziła stałe zainteresowanie tą imprezą (od początku , każdego roku, liczba finalistów waha się od 25 do 35 osób), co bardzo cieszy organizatorów i motywuje do dalszej pracy. Niewątpliwie atrakcyjności konkursowi dodają nagrody rzeczowe przyznawane najlepszym sponsorowane przez : Prezydenta Miasta Starachowice, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO „Nasza Jedynka”, Starostę Powiatu, starachowickie oddziały Nauczycielskich Związków Zawodowych Solidarność i ZNP.

Wyniki tegorocznej edycji Focus on English

I miejsce : Piotr Dąda – Społeczne Gimnazjum STO w Starachowicach

II miejsce : Weronika Miziewicz – Gimnazjum w Szerzawach

III miejsce : Karolina Krawczyk – Gimnazjum nr 4 w Starachowicach

Wyróżnienia:
Ewelina Graba - Gimnazjum w Szerzawach,
Paweł Klepner - Gimnazjum nr 4 w Starachowicach,
Kacper Pastuszka - Gimnazjum nr 3 w Starachowicach

Konkurs Focus on English, organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach, jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu starachowickiego. Został pomyślany jako forma promocji szkoły jak i nauki języka angielskiego. Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji szkolnych i finału powiatowego. Testy do obu etapów są układane przez organizatorów i obejmują: gramatykę, słownictwo, wiedzę o kulturze krajów angielskojęzycznych, rozumienie tekstu czytanego. Test finałowy jest wzbogacony o rozumienie ze słuchu. Autorzy testów starają się przygotować zadania przekraczające poziomem trudności materiał realizowany w ramach regularnych zajęć w gimnazjum, ale jednocześnie nie na tyle trudny, aby uniemożliwić uzyskanie dobrego wyniku tym, którzy nie korzystają z dodatkowych lekcji poza szkołą.

Już po raz dziesiąty konkurs zorganizowały i przeprowadziły Małgorzata Skóra i Elżbieta Ceglarska.