????????
Pierwsza edycja No Backpack Day w Jedynce za nami!! Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności naszych uczniów.
?
Zapraszamy do fotorelacji poniżej! ?

We wtorek, w I LO odbyły się warsztaty "Jak czytać historię, by zmieniać świat?" przeprowadzone przez  Pana Piotra Kaczyńskiego z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka z Warszawy. W warsztatach wzięła udział klasa 3a1. Na spotkaniu uczniowie analizowali Deklarację Roberta Schumana oraz dyskutowali nad tym, w jaki sposób możemy wykorzystywać historię do działania na rzecz Europy i jak zachęcać do aktywizmu i wykorzystywania idei europejskich.

Dziękujemy Fundacji Centrum za możliwość udziału w warsztatach oraz zapraszamy do fotorelacji. ?

13 i 14 stycznia w Urzędzie Miasta odbyły się całodniowe warsztaty, które prowadził Pan Piotr Kaczyński. Warsztaty zorganizowano przy współpracy Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka w ramach projektu Mix the Bubbles. Spotkania poruszały temat młodzieży na rynku pracy. Znaczną część uczestników stanowili uczniowie I LO, w tym przedstawiciele SU i MRM.
Pierwszego dnia miała miejsce krótka integracja oraz panel dyskusyjny z ekspertami, gdzie poruszane były tematy związane z rynkiem pracy. Następnie, młodzież podzielona na mniejsze grupy opracowywała najważniejsze dla nich problemy w obrębie tematu młodych na rynku pracy.
Kolejnego dnia wybrano kilka z tych problemów i młodzież w grupach stworzyła projekty z nimi związane.
Dwudniowe warsztaty odbiły się szerokim echem, a uczniowie naszej szkoły stali się bogatsi o nowe znajomości, doświadczenia, i przede wszystkim stali się gotowi do podejmowania nowych działań i samorozwoju.

Dzisiaj wróciliśmy do nauki stacjonarnej.Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych Mikołajek w I LO.
Podczas kiermaszu słodkości na rzecz Patryka Niekłania udało nam się zebrać 1650 zł. ??
Brawa dla wszystkich zaangażowanych!!! Dziękujemy klasom, które przygotowały słodkości, Samorządowi Uczniowskiemu (szczególne podziękowania dla Kacpra Zięby??), za organizację kiermaszu oraz mikołajkową sesję zdjęciową, która cieszyła się wielkim powodzeniem.
Dziękujemy również naszemu absolwentowi Tomaszowi Sobierajowi (rocznik 2012) za przygotowanie ozdób świątecznych i słodkości na kiermasz!!
Macie wielkie serducha!! ❤

Takie bluzy w różnych kolorach i z darmową dostawą do szkoły można zamawiać do 6 grudnia na stronie https://shop.bluzup.com/ilostarachowice

Serdecznie zapraszamy!❤️

Takie atrakcje dla uczniów naszego liceum już 6 grudnia!
Zapraszamy na świetlicę szkolną!

Nasz sklep z bluzami i innymi gadżetami z naszym logo zamyka się 29 listopada!