Szukaj

A A A

1-szy czerwca jest to Dzień Dziecka w tym roku w naszej szkole obchodziliśmy go bardzo hucznie. Każda klasa musiała wylosować motyw, za który miała się przebrać, oraz konkurencje sportową. My trafiliśmy na Księżniczki Disneya oraz ping-pong. Wszyscy jak najlepiej potrafili przygotowali swoje stroje. W konkurencji sportowej brali udział każdy miał możliwość sprawdzenia się, szło różnie raz lepiej raz gorzej, lecz dawało to wiele emocji i uśmiechów. Do gry z nami przyłączyli się również nasi nauczyciele. Dzień w szkole zakończyliśmy tańcem belgijka. Po powrocie do domów odbył się internetowy konkurs na najlepsze stroje, walka trwała do ostatnich minut, lecz jak to często bywa nasz kochana 3e1 dzięki swoim staraniom wygrała, a w nagrodę dostaliśmy niepytajkę na cały dzień.

 

 

 

Szkoła to nie tylko nauka i sprawdziany każdemu należy się chwila odpoczynku. My w dniach 16-18.05 wybraliśmy się na wycieczkę w Pienin. Pierwszego dnia czekały nas takie atrakcje jak spływ Dunajcem, wjazd na Palenicę czy spacer wąwozem Holomole. Drugiego dnia wspienimy się na Trzy Korony, a ostatniego dnia  już ostatkiem sił zwiedzaliśmy Zamek w Niedzicy oraz Nowy Sącz. Wszyscy z uśmiechami i pełni energii wróciliśmy, gotowi na kolejne szkolne wyzwania

         

 

 

 

 

W dniu 12 maja świętowaliśmy urodziny naszej wspaniałej wychowawczyni Pani Anity Bernatowicz, słodki podarunek i mnóstwo uśmiechów i życzeń opanowało naszą klasę. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego życzy 3e1.

Otwórz zdjęcie

 

 

 

 

W dniu 20 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego organizowanego przez Starachowicki Oddział Automobilklub Kielecki Oddział w Starachowicach oraz Komendę Powiatową Policji w Starachowicach. Do Turnieju stanęły uczennice naszej klasy Weronika Gałka i Wiktoria Janiec. Pierwsze miejsce w Turnieju wywalczyła drużyna w składzie: Weronika Gałka, Dawid Kruk, Miłosz Sobieraj. Nasze Liceum, będzie reprezentowało powiat starachowicki na Turnieju Wojewódzkim.

Otwórz zdjęcieOtwórz zdjęcie

 

 

 

 7 kwietnia w naszej szkole odbył się turniej siatkarski uczniów I LO. Było dużo zabawy, emocji oraz rywalizacji. Nasza klasa zajęła 3 miejsce, z czego jesteśmy niezmiernie dumni, a już za rok liczymy na jeszcze większe sukcesy w tej dziedzinie

 

 

 

 

28 marca odbył się Festiwal Teatrów Klasowych. Tegoroczna edycja była wyjątkowa – pierwszy raz zorganizowana była w formie zdalnej. Nasza klasa nie mogła odmówić udziału, w jeden dzień stworzyliśmy krótki spektakl od podstaw. Naszym zadaniem było napisanie scenariusza, aranżacja sceny oraz nagranie naszej etiudy. Spektakl pod tytułem „Samotny wszedłem i sam błądzę dolę” opowiada o losach skłóconej rodziny, w której każdy jest osamotniony z innego powodu.

W festiwalu nasza klasa reprezentowana była przez grupę „Teatr Widzowie” w składzie – Katarzyna Stępień, Bartosz Kołacz, Mikołaj Pawłoś, Krzysztof Domański, Maciej Nowak oraz Bartosz Bochniak.

Ostatecznie zdobyliśmy drugie miejsce, wygrywając jedną z nagród głównych – Srebrną Maskę.

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu, który znajduje się poniżej :)

 

24 marca w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Dnia Bez Plecaka! Ci którzy nie mieli go tego dnia, zyskali możliwość bycia niepytanym przez nauczycieli. Należało więc wykazać się dużą kreatywnością, ponieważ bez książek i zeszytów nie ma nauki. Zobaczcie w czym nasi koledzy przynieśli książki do szkoły!

 

Uczniowie naszej szkoły bezkonkurencyjni w eliminacjach powiatowych w XLVIII Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym . Gratulacje!?

Rekolekcje jest to czas zadumy i rozważań o wierzę. W dniach 21.03-23.03 chodziliśmy do Parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach, aby to tam posłuchać o Bogu co miało pomóc nam w umocnieniu oraz rozwinięciu naszej wiary.

 

 

 

 

5 lutego 2022 r. w Kielcach odbyły się Zawody Okręgowe II stopnia XLVIII  Olimpiady Geograficznej. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach  reprezentował KAROL PROSTAK z klasy III D.

Karol znalazł się w grupie najlepszych zawodników w Polsce i zakwalifikował się do zawodów finałowych! Gratulacje!!

 Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dnia 12 marca 2022 r. po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu do zawodów finałowych zakwalifikowano 125 uczniów z całej Polski.

 Zawody planowane są na 21-24 kwietnia 2022 r. w Gdyni. Gospodarzem zawodów będzie III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

 

W tym roku na Dzień Kobiet wybraliśmy się do kina Helios na film pt: „Uncharted”. Lecz na tym ten dzień się nie skończył, dziewczyny dostały również po słodkiej niespodziance za którą serdecznie dziękujemy.  smile smile

         

 

 

 W dniach 2-6 marca uczeń naszej klasy Kacper Zięba wraz ze stowarzyszeniem Rozprawy o Europie uczestniczył  w projekcie pod nazwą "Education - The Key of Democracy", który był realizowany wspólnie z naszym partnerem z Włoch - ETV EuroTreviso w ramach Programu Europa dla Obywateli. Projekt odbywał się we Włoszech.  Głównym celem projektu było podniesienie świadomości i informowanie obywateli, w szczególności młodych ludzi, o tym, jak wyglądał system edukacji w różnych reżimach i w różnych okresach XX wieku. Ponadto, dwa tygodnie wcześniej został nakręcony przez naszą grupę film, który został pokazany wraz z innymi filmami grup młodzieży z Włoch, Rumunii oraz Grecji. Była to świetna lekcja i przygoda życia.

 

 

24 lutego świętowaliśmy dzień, w którym nie trzeba liczyć kalorii – tłusty czwartek! Nie mogło się oczywiście obejść bez słodkości, na każdego czekał smakowity pączek! Smacznego :) 

 

 

Kolejny raz włączyliśmy się do akcji charytatywnej. Tym razem była to Szlachetna Paczka, pomoc była kierowana do Pani Krystyna. Naszym zadaniem był zakup zimowej kurki, zebraliśmy potrzebne fundusze i już po paru dniach z niecierpliwością czekaliśmy na przekazanie kurtki. W dniu 11 grudnia paczka dotarła do potrzebujących. A my jesteśmy szczęśliwi z faktu, że mogliśmy pomóc.

 

 Powiat przekazał szlachetną paczkę – Powiat Lwówecki

 

 

Siema! W piątek 14 stycznia w naszej szkole, jak co roku odbył się koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koncert transmitowany był ze świetlicy na platformie Teams. W tym roku udało nam się zakupić Niepytajkę z języka polskiego za 350zł oraz kalendarz fundacji za 345zł! Wolontariusze z naszej klasy gorąco zaangażowali się w pracę szkolnego sztabu i w pomoc z przygotowaniem całego koncertu, zaś Izabela Gąsior razem z Wiktorią Szydłowską były prowadzącymi. Dziękujemy Kacprowi Ziębie i Krzysztofowi Domańskiemu za opiekę nad sprzętem ;)

Zachęcamy do wspierania Orkiestry online: https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wesprzyj-online

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!