Zapraszamy na ósmą edycję KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ - 11 grudnia 2018. Rozpoczęcie konkursu o godzinie 9.30.

I. Cele konkursu:
• Prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów.
• Propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki.
• Promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży.

II. Warunki uczestnictwa:
• Wybór piosenki obcojęzycznej (j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. rosyjski).
Repertuar jest dowolny, jednak niedozwolone jest śpiewanie utworów zawierających zwroty wulgarne oraz treści niezgodne z przyjętymi obyczajami, obrażające uczucia innych osób.
• Zgłoszenie wybranego tytułu ostatecznie do 07.12. 2018 do koordynatora konkursu na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
• Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać tekst prezentowanego utworu.
• Uczestnicy prezentują utwór, jako soliści lub w duecie.
• Czas prezentacji: do 5 minut.
• Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być akompaniament bądź nagranie instrumentalne na płycie CD (maksymalna prędkość nagrania 8x), pendrive.
• Dozwolone jest wykonywanie utworów a capella oraz prezentowanie własnej twórczości.
• Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do niekomercyjnego opublikowania nagrań i zdjęć z przesłuchań konkursowych oraz Koncertu Laureatów na płycie CD (DVD) i w Internecie.
• Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników.
• Każdy uczestnik może wykonać utwory w maksymalnie 2 językach obcych.
• Uczestnik konkursu jest zobowiązany dostarczyć wydrukowany tekst utworu.

III. Ocena i nagrody:
• W składzie jury znajdują się przybyli nauczyciele języków obcych odpowiednio do danej kategorii językowej.
• Jurorzy oceniający wykonawców podczas przesłuchań konkursowych będą brać pod uwagę:
dobór repertuaru, stronę muzyczną (opracowanie i stopień trudności wykonywanego utworu), poprawność językową, ogólne wrażenie artystyczne, stopień opanowania tekstu.
• Jury może przyznać w każdej kategorii językowej miejsca od I do III oraz wyróżnienia.
• Jury nie może liczyć mniej niż 3 osoby. W przypadku braku nauczycieli danego języka, w skład jury mogą wejść nauczyciele o innej specjalności.
• Warunkiem odbycia się konkursu w danej kategorii jest występ przynajmniej 3 uczestników.
• Niezależnie od liczby osób prezentujących dany utwór, wręczana jest tylko jedna nagroda.
• Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w dniu konkursu oraz w Internecie na stronie internetowej liceum oraz na fanpage w portalu społecznościowym facebook.
• Uczestnicy konkursu akceptują regulamin RODO obowiązujący w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.
• Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie. Nieprzekraczalny termin nadsyłania lub składania kart zgłoszeń upływa 07/12/2018 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) .
Uwaga! Decyduje data wpłynięcia zgłoszenia.