I powstaną niesłyszane wieści,
dziwne serca, ciała pełne blasku...
I Prawdę znowu ucieleśni Duch
Żywym Słowem - z katyńskiego piasku.
Kazimiera Iłłakowiczówna

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
POŚWIĘCONĄ ZBRODNI KATYŃSKIEJ,
którego celem było uczczenie pamięci bohaterów zbrodni katyńskiej oraz przywrócenie ich sylwetek zbiorowej pamięci narodu, rozstrzygnięty!

W czwartek 12 listopada 2020 roku jury MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ POŚWIĘCONĄ ZBRODNI KATYŃSKIEJ – po obejrzeniu wielu interesujących, przygotowanych z dużą znajomością technologii informacyjnej prac – wybrała najlepsze. Przy ocenie prac Komisja Konkursowa wzięła pod uwagę kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału, a także poprawność merytoryczną i językową zamieszczonych w prezentacji informacji, przejrzysty i uporządkowany układ, adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawianych treści oraz techniczną poprawność wykonania prezentacji.

Laureatką konkursu została Monika Duś – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.
Drugie miejsce zajęli Michał Szczykutowicz i Małgorzta Banaś z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach, a trzecie Julia Adamczyk – również z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Starachowicach.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać jedno wyróżnienie. Zdobył je uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach – Norbert Gołyga.
W związku z pandemią koronawirusa wręczenie nagród odbędzie się w pierwszym możliwym terminie. O miejscu i terminie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani.
Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Obrońców Westerplatte,
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach serdecznie dziękują sponsorom nagród: Radzie Rodziców przy I LO
w Starachowicach, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego Międzygminnemu Oddziałowi w Starachowicach i Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność.