13 i 14 stycznia w Urzędzie Miasta odbyły się całodniowe warsztaty, które prowadził Pan Piotr Kaczyński. Warsztaty zorganizowano przy współpracy Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka w ramach projektu Mix the Bubbles. Spotkania poruszały temat młodzieży na rynku pracy. Znaczną część uczestników stanowili uczniowie I LO, w tym przedstawiciele SU i MRM.
Pierwszego dnia miała miejsce krótka integracja oraz panel dyskusyjny z ekspertami, gdzie poruszane były tematy związane z rynkiem pracy. Następnie, młodzież podzielona na mniejsze grupy opracowywała najważniejsze dla nich problemy w obrębie tematu młodych na rynku pracy.
Kolejnego dnia wybrano kilka z tych problemów i młodzież w grupach stworzyła projekty z nimi związane.
Dwudniowe warsztaty odbiły się szerokim echem, a uczniowie naszej szkoły stali się bogatsi o nowe znajomości, doświadczenia, i przede wszystkim stali się gotowi do podejmowania nowych działań i samorozwoju.