• Szkoła Ludzi sukcesu

Festiwal Frankofonii trwa przez cały miesiąc na całym świecie.
Uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka francuskiego też świętowali. Na lekcjach rozwiązywaliśmy quizy z wiedzy o Francji, słuchaliśmy francuskiej muzyki, do dźwięków której powstawały prace plastyczne. Przygotowywaliśmy plakaty promujące naukę języka francuskiego, uczyliśmy się o kulturze krajów francuskojezycznych. W przyjemny i bezbolesny sposób poszerzaliśmy zasób słownictwa grając w Dobble, kahoot, jeu du bac i jeu du pendu. Uczniowie zorganizowali również Dzień Naleśnika dla społeczności całej szkoły.
Dochód, ze sprzedaży naleśników został przeznaczony na zakup niezbędnych produktów dla uchodźców z Ukrainy, które powędrowały do oddziału PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do obchodów Dni Frankofonii dołączyło w tym roku Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
5 marca wystąpiła tam Justyna Bacz w recitalu « FRANCUSKA. Chanson française » na tle wirtuozerskiego akompaniamentu Mariusza Dubrawskiego.
W programie koncertu znalazły się piosenki zaliczane do klasyki z repertuaru takich artystów jak Edith Piaf, Georges Brassens, Jacques Brel czy Joe Dassin, a także współczesnych artystek, Particii Kaas czy Zaz.