Szukaj

A A A

Dnia 26 października bieżącego roku po raz kolejny w związku z zaistniałą sytuacją w kraju, nasza szkoła przechodzi na tryb zdalnego nauczania. Po ponad miesiącu stacjonarnego uczenia, musieliśmy powrócić najpierw do pracy hybrydowej, a po tygodniu do całkowitej pracy na odległość. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, lekcje będą odbywały się wedle obowiązującego w tym semestrze planu. Forma nauki na odległość będzie obowiązywała na razie do 8 listopada. Mamy nadzieję, że jak najszybciej sytuacja związana z pandemią koronawirusa zostanie opanowana, a szkoła będzie mogła powrócić do stacjonarnego nauczania. Do tego czasu życzymy wszystkim dużo zdrowia!

1 września rozpoczynamy rok szkolny, który będzie pod wieloma względami nowy i inny od poprzednich. Ze względu na zaistniałą od marca tego roku sytuację związaną z koronawirusem w szkołach lekcje będą odbywały się w warunkach o zaostrzonym rygorze. Wkraczamy także w drugi rok nauki w liceum, w którym jako klasa matematyczno-fizyczna będziemy mierzyć się z jeszcze większą ilością matematyki i fizyki. Mimo tegorocznych trudności życzymy wszystkim owocnej nauki w nadchodzącym roku.

26 czerwca nadszedł długo wyczekiwany czas podsumowania ubiegłego roku nauki. Zakończenie roku odbyło się online, tak jak prowadzone dotychczas zajęcia. Pomimo zmiany formy nauki ze stacjonarnej na zdalną od początku drugiego semestru, nie przeszkodziło to uczniom naszej klasy w uzyskaniu świetnych wyników w nauce. Spośród 38 osób w klasie, 22 osoby uzyskały zachowanie wzorowe, a 16 osób zachowanie bardzo dobre. Uczniowie naszej klasy mogą poszczycić się także wysoką frekwencją, ponieważ u 29 osób przekroczyła ona 90%, a średnia frekwencja całej klasy osiągnęła 92,74%. Średnia ocen klasy natomiast wyniosła 4,60.

 

Na czas nadchodzących wakacji życzymy wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznemu bezpiecznego i udanego wypoczywania!

10 marca 2020 roku w naszej szkole odbył się finał międzyklasowych rozgrywek w piłce nożnej. Klasę 1E reprezentowali w dwóch drużynach: Tomasz Lech, Piotr Sołtykiewicz (drużyna 1D-1E) oraz Adam Hamera, Bartosz Jopek, Marcin Walendzik, Mariusz Mączka (drużyna 1E-2D). Zmagania trwały 3 tygodnie. Wszyscy zawodnicy spisali się świetnie, a drużyna 1E-2D zajęła 3 miejsce w turnieju.

10 stycznia 2020 roku odbył się szkolny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny koncert przyniósł kolejny rekord licytacji. W tym roku nasze liceum zebrało – 5 810,84 zł. Nasza klasa 1E także miała swój udział w zbieraniu pieniędzy na szczytny cel dorzucając się za niepytajkę z geografii. Wśród osób występujących w części artystycznej koncertu pojawił się także duet z naszej klasy Klaudia Wybraniec i Marcin Walendzik, którzy zaprezentowali piosenkę Riptide.

Nadszedł koniec grudnia i wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożonarodzeniowe. W ostatni tydzień nauki przed przerwą nasi uczniowie postanowili przenieść atmosferę świąteczną do szkoły na klasową wigilię. Cała klasa zaangażowała się w organizację. Na stole można było mnóstwo wypieków od pierników i ciastek po różnorakie rodzaje ciast. Nie zabrakło oczywiście tradycji łamania się opłatkiem oraz składania sobie życzeń. W ten sposób rozstajemy się ze szkołą na krótko, aby po przerwie wrócić wypoczęci i pełni sił na kolejne zmagania szkolne.

Klasa 1E życzy dużo radości, miłości oraz ciepło spędzonego czasu w rodzinnym gronie, a na nadchodzący nowy rok wielu sukcesów i jak najmniej powodów do zmartwień! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Jak co roku, 6 grudnia w naszej tradycji obchodzone są mikołajki. Z tej okazji, dzień ten postanowiliśmy spędzić miło w naszym gronie klasowym. Każdy z nas miał okazję sprawić swojemu koledze lub koleżance miły prezent. Mikołajkową atmosferę dopełniło jeszcze śpiewanie piosenek oraz akompaniament gitarowy.

W środę 13 listopada 2019 roku nasza klasa pod opieką P. Janusza Bębasa oraz naszej wychowawczyni P. Magdaleny Hedy odbyła zajęcia szkolne w niecodziennej formie na starachowickiej strzelnicy sportowej Świt. Wyjście zorganizowano w ramach zajęć lekcji Edukacji dla Bezpieczeństwa. Dla wielu było ono zupełnie nowym doświadczeniem, ale również ciekawą formą spędzenia czasu, edukacji oraz kolejną sposobnością do poznania siebie nawzajem.

Każdy uczestnik szkolenia miał okazję oddać strzały z karabinku sportowego. Strzelanie odbywało się pod okiem pracowników strzelnicy i poprzedzone było odpowiednim instruktażem oraz teorią strzelania z broni. Kilka osób naszej klasy postanowiło wczuć się w atmosferę panującą na strzelnicy przychodząc w elementach żołnierskiego ubioru.

2 września 2019 roku rozpoczął się kolejny rok szkolny w naszym liceum. Po raz ostatni w szkołach średnich zawitają roczniki pogimnazjalne, wśród nich nasza klasa 1E – profilu matematyczno-fizycznego. Wszyscy jesteśmy pełni optymizmu i mamy nadzieję, że czas licealny będzie jeszcze efektywniejszy i lepszy niż pozostałe. Nasza klasa liczy 38 uczniów, a wychowawcą klasy jest P. Magdalena Heda.