Dnia 18. września zebraliśmy się w harcówce w naszej szkole, żeby zgodnie ze zwyczajem dobrze rozpocząć wspólną przygodę w I LO. Trafiliśmy do jednej klasy przypadkiem, jeszcze niewiele o sobie wiemy, ale jedno jest pewne. Wszyscy jesteśmy bardzo różni. Jednak właśnie to jest w tym wszystkim najpiękniejsze i w tym możemy odnaleźć siłę naszych więzi. Udowodniły nam to zajęcia z Panią Iloną Traczyk i naszą wychowawczynią-Panią Utnik.

Kilka godzin spędzonych w harcówce na wspólnych żartach, rozmowach i objadaniu się pokazało nam, że mimo wszystko mamy ze sobą wiele wspólnego. Łączą nas podobne cele, poglądy, zainteresowania czy też poczucie humoru. Po zakończonych zajęciach opuściliśmy harcówkę utwierdzeni w słuszności podejrzeń, które chodziły nam cichutko po głowie od początku roku szkolnego. Teraz wiemy, że chociaż każdy z nas jest inny to z pewnością znajdziemy wspólny język i spędzimy razem niesamowite trzy lata. Już czujemy się razem bardzo dobrze, a to dopiero początek!