Przedstawienie 3D w teatrze Buffo, spacer po starówce oraz muzeum neonów – wycieczkę I  Liceum Ogólnokształcącego można uznać za udaną!

W połowie listopada uczniowie klasy humanistycznej  I LO wykorzystali chwilę wolnego czasu i wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wyruszyli wcześnie rano, aby zdążyć ze zrealizowaniem całego planu wycieczki. Kilka godzin później dotarli do teatru „Buffo”, gdzie mieli okazję obejrzeć sztukę teatralną pt. „Romeo i Julia” w ulepszonym wydaniu. Każdy widz otrzymał okulary do oglądania w trójwymiarze, a osoby siedzące w pierwszych rzędach – dodatkowo płaszcze przeciwdeszczowe. Podczas spektaklu z kratek na podłodze i suficie prawie cały czas tryskała woda, w której aktorzy i tancerze wykonywali wiele piosenek i układów choreograficznych. W tle sceny pojawiały się animacje 3D, co dawało wrażenie głębi na scenie, przebywanie w świątyniach i nowoczesnych miastach z przyszłości,  a także obserwowanie kropel deszczu i promieni światła z bliska. Całość dostarczała oglądającym niesamowitych doznań, co można było wywnioskować bo komentarzach zasłyszanych po wyjściu ze sztuki.
- Spektakl dostarczył mi wiele emocji, kilka razy płakałam ze wzruszenia. Choreografia tancerzy, piosenki wykonywane przez aktorów zrobiły na mnie dobre wrażenie. To było bardzo interesujące przedstawienie – komentuje Natalia Lamparska, jedna z uczestniczek wycieczki.
Tuż przed odjazdem kilka osób zrobiło pamiątkowe zdjęcia z Romeo, którego rolę odgrywał Mateusz Jakubiec.
        Kolejnym punktem wycieczki było niewielkie muzeum neonów. Uczniowie Ic spędzili czas na robieniu amatorskich zdjęć wśród ogromnych lub bardzo małych napisów świecących we wszystkich kolorach. Wiele z nich przedstawiało nazwy państw, miast czy krajów, jeszcze inne miały kształty przedmiotów lub postaci z bajek. Syrenka warszawska w różowym odcieniu stała się najchętniej wybieranym przez uczniów neonem do pozowania. Późniejszy spacer po starym rynku pozwolił młodzieży na obejrzenie panoramy Warszawy, pierwszych świecących ozdób świątecznych oraz nieodłącznego elementu tego miejsca – syrenki. Ostatnim punktem wyprawy był kilkugodzinny czas wolny, który uczniowie spędzili m.in. na zakupach. Mimo późnej pory powrotu - ok. 2230 - humory dopisywały uczestnikom wycieczki w pełni.
        Swoją pierwszą wspólną wycieczkę klasową uczniowie Ic na pewno będą wspominać bardzo dobrze. Dzięki niej mieli okazję poznać się lepiej i zobaczyć wiele interesujących rzeczy w naszej stolicy.

Natalia Gębura